Kontakt: 665 248 128
E-mail: kontakt@pielegniarkadodomu.pl

Czynne 24h/7dni

PIELĘGNACJA SKÓRY U LUDZI STARSZYCH

Choć wszyscy wiemy że czasu nie da się zatrzymać a co za tym idzie nie możemy zatrzymać procesu starzenia się skóry to możemy pomóc sami sobie aby jak najdłużej cieszyć się piękną ale przede wszystkim zdrową skórą.

Osoby starsze narażone są na wiele czynników mogących powodować zmiany skórne doprowadzając do poważnych chorób czy powstawania ran, takich jak np.odleżyny.

Skóra to największy narząd w ciele człowieka. Proces starzenia się zaczyna się już około 25 roku życia i z każdym rokiem postępuje coraz szybciej a efekty są coraz bardziej widoczne. U osób starszych największym problemem w pielęgnacji jest odwodnienie, czyli spożywanie znacznie za małej ilości wody niż organizm potrzebuje. Najłatwiejszym testem sprawdzającym stan nawodnienia naszego organizmu jest złapanie fałdy skóry np.na przedramieniu i puszczeniu. Jeśli skóra szybko powraca do swojego pierwotnego położenia to znaczy że jesteśmy dobrze nawodnieni, ale przeważnie u ludzi starszych ten fałd skórny rozchodzi się bardzo pomału co oznacza że mamy znaczne odwodnienie ciała. Problem ten dotyczy około 70% ludzi w wieku 65 lat i starszych. Najbardziej widoczne miejsca to skóra twarzy, szyi, grzbiety dłoni i wewnetrzna czesc ud. Po około 60 roku życia dochodzi także do zaniku gruczołów łojotokowych i zmniejszenia się wydzielania potu z organizmu. Zanika bariera ochronna skóry tzw bariera lipidowa  która właśnie zapobiega nadmiernemu wysychaniu skóry. Szczególnie narażone są panie u których dodatkowym czynnikiem jest menopauza i zaburzenia hormonalne. Dochodzi do zaburzeń wydzielania się naturalnego kwasu hialuronowego który jest niezbędny do zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry. U osób starszych pojawiają się zmiany barwnikowe na kończynach tzw.starcze plamy często również powiększają się już istniejące większe zmiany barwnikowe np.pieprzyki.

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrową skórą i dobrym wyglądem konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie naturalnych kosmetyków. Moi pacjenci z którymi mam przyjemność pracować to przede wszystkim osoby leżące, niesamodzielne w podstawowych czynnościach życia codziennego. Opiekę nad takimi pacjentami sprawują panie opiekunki albo rodziny a ja stawiam sobie za główny cel na pierwszych wizytach edukację jak dbać o higienę i odpowiednią pielęgnację skóry. Wiadomo, że u ludzi leżących skóra poddawana jest ciągłemu uciskowi co powoduje niedokrwienie i bardzo szybko dochodzi do powstania odleżyn. Często słysze “ooooo a wczoraj było tylko lekko czerwone”, ja widzę odleżynę II stopnia a rodzina nie ma pojęcia co dalej i jak to w ogóle się stało. Dlatego wszystkim moim pacjentom polecam stosowanie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry i higieny ciała. Spośród dostępnych wielu produktów na rynku ja szczególnie polecam pierwsze w Polsce kosmetyki uzdrowiskowe Dr Duda. Poniżej kilka słów o tych kosmetykach.

Kuracja siarczkowa kosmetykami Dr Duda

Kuracja siarczkowa zaproponowana przez doktora Dudę, to kilkuetapowy proces odnowy, odżywienia i wzmocnienia skóry. Stosowane w niej kosmetyki mają szeroki zakres działania, a ich naturalna baza i wszystkie składniki uzupełniające, powodują, że skóra jest jednocześnie chroniona i wspierana. Jakie kosmetyki wchodzą w skład kuracji i jak działają? To maska siarczkowa, buski krem siarczkowy oraz żel siarczkowy do kąpieli.

Porozmawiajmy!

Witam, jestem empatyczną i sympatyczną pielęgniarką. Realizuję wizyty domowe na terenie Warszawy i okolic. Opatrunki, pobranie krwi do badań, leczenie trudnych ran, opieka nad seniorami. Zapraszam do kontaktu. Pielęgniarka Beata

Zadzwoń

665 248 128

lub napisz: