Kontakt: 665 248 128
E-mail: kontakt@pielegniarkadodomu.pl

Czynne 24h/7dni

Szew mechaniczny, klamerki, metalowe szwy to wszystko jest określeniem sposobu i materiału potrzebnego do zeszycia rany po operacji.

surgical stapler abdominal cavity

Kiedy chirurdzy zakładają metalowe szwy?

Szew mechaniczny zakładany jest w miejscach szczególnie trudnych do zeszycia standardowego. Stosowany jest przede wszystkim w zespoleniach jelitowych, naczyniowych i skórnych. Niewątpliwie klamerki mają wiele zalet do zastosowania:

-skraca czas operacji- bardzo szybko zakłada się szew mechaniczny poprzez użycie specjalnego narzędzia zwanego staplerem.

-niezbyt duża traumatyzacja tkanek- czyli brzegi rany są zbliżone do siebie na równi

-odpowiednie naciągnięcie brzegów rany co powoduje lepsze ukrwienie i szybsze wygojenie oraz zapobiega martwicy tkanek

-bardzo szczelne zespolenie co jest niezwykle ważne podczas operacji w chirurgii przewodu pokarmowego oraz chirurgii naczyniowej

Kiedy jest najlepszy czas na usunięcie klamerek?

Metalowy szew usuwamy zwykle zgodnie z zaleceniem ze szpitala/gabinetu. Zazwyczaj jest to od 7 do 14 dni w zależności od rodzaju operacji oraz miejsca rany.

Usuwanie metalowych klamerek jest bezbolesne i bardzo szybkie. Aby usunąć szew potrzebujemy specjalnego narzędzia które oczywiście jest jednorazowego użytku. Po usunięciu metalowego szwu bliznę dezynfekujemy i jeśli jest jeszcze potrzeba zabezpieczamy opatrunkiem.

Porozmawiajmy!

Witam, jestem empatyczną i sympatyczną pielęgniarką. Realizuję wizyty domowe na terenie Warszawy i okolic. Opatrunki, pobranie krwi do badań, leczenie trudnych ran, opieka nad seniorami. Zapraszam do kontaktu. Pielęgniarka Beata

Zadzwoń

665 248 128

lub napisz: