Kontakt: 665 248 128
E-mail: kontakt@pielegniarkadodomu.pl

Czynne 24h/7dni

LEWATYWA\ENEMA

Gdy dochodzi do zatrzymania stolca (powyżej 3 dni u pacjentów chodzących; powyżej 6 dni u pacjentów leżących) u pacjentów normalnie spożywających posiłki, pojawi się wzdęty, twardy i bolący brzuch należy niezwłocznie poszukać pomocy i wezwać pielęgniarkę do domu. Jest to sytuacja kiedy pielęgniarka zdecyduje czy wykonujemy Enemę czy tradycyjną lewatywę. 

Enema to szybka wlewka doodbytnicza dająca efekt przy pierwszorazowych i krótkotrwałych zatwardzeniach. Wypróżnienie najczęściej pojawia się w przeciągu 15-30 min. Gdy pacjent cierpi na chroniczne zatwardzenia a w badaniu per rectum ( przez odbyt) wyczuwalne są liczne kamienie kałowe konieczne jest wykonanie tradycyjnej lewatywy, czyli podanie doodbytnicze ok.2 litrów wody z sokiem z cytryny lub solą fizjologiczną. Efekt następuje przeważnie natychmiastowo. 

Porozmawiajmy!

Witam, jestem empatyczną i sympatyczną pielęgniarką. Realizuję wizyty domowe na terenie Warszawy i okolic. Opatrunki, pobranie krwi do badań, leczenie trudnych ran, opieka nad seniorami. Zapraszam do kontaktu. Pielęgniarka Beata

Zadzwoń

665 248 128

lub napisz: