Kontakt: 665 248 128
E-mail: kontakt@pielegniarkadodomu.pl

Czynne 24h/7dni

1. MODZEL stopy.
Modzel najczęściej tworzy się na śródstopiu, krawędzi oraz czubkach palców, a także na piętach. Wyglądem przypominają odciski, jednak modzele skupiają się w duże płaskie powierzchnie o żółtawym zabarwieniu. Główna różnica, dzięki której można odróżnić modzel od odcisku to jądro (zwane korzeniem, rdzeniem) w odcisku. Modzel nie daje żadnych dolegliwości bólowych. W przypadku kiedy jest bardzo duży pacjent może odczuwać dyskomfort i uczucie pieczenie podczas chodzenia.

 

2. KIEDY TWORZĄ SIĘ MODZELE?

Modzel to hiperkeratoza czyli pogrubienie tkanki rogowej naskórka. Powstaje w miejscach największych obciążeń, tam gdzie skóra jest bardzo cienka i w ten sposób broni się przed zbyt dużym naciskiem. Największy wpływ na powstawanie modzeli ma ciężar ciała, zła postawa, źle dobrane obuwie, a w przypadku kobiet noszenie butów na wysokich obcasach.

 

3. ODCISKI – NIEZNOŚNY BÓL

Odciski są to zmiany na palcach lub podeszwie stopy. Powstają one w skutek długotrwałego tarcia lub ucisku. W miejscu ucisku, martwe komórki naskórka odkładają się i twardnieją powodując uczucie bólu. Najczęstszą przyczyną powstawania odcisków jest źle dobrane obuwie, wąskie i zbyt małe.

 

4. USUWANIE MODZELI I ODCISKÓW

Dostępne w aptekach maści, płyny lub plastry na odciski to tylko tymczasowe rozwiązanie a nie pozbycie się problemu. Warto zatem zwrócić się o pomoc do podologa. Wiele osób obawia się, że zabieg usuwania modzeli czy odcisków boli, natomiast ku zdziwieniu pacjentów zabieg jest bezbolesny i przynosi od razu ulgę. W przypadku dużej nadwrażliwości miejsca po zabiegu zakłada się odciążenie na kilka dni, aby miejsce to mogło się zregenerować.

Porozmawiajmy!

Witam, jestem empatyczną i sympatyczną pielęgniarką. Realizuję wizyty domowe na terenie Warszawy i okolic. Opatrunki, pobranie krwi do badań, leczenie trudnych ran, opieka nad seniorami. Zapraszam do kontaktu. Pielęgniarka Beata

Zadzwoń

665 248 128

lub napisz: