Kontakt: 665 248 128
E-mail: kontakt@pielegniarkadodomu.pl

Czynne 24h/7dni

Pielęgnacja pacjenta i poradnictwo co do organizacji pokoju w którym chory pozostaje jest niezwykle ważnym aspektem w mojej praktyce zawodowej. Wzywając pielęgniarkę do domu otrzymają państwo wszystkie niezbędne informacje na temat: łóżka ortopedycznego, materaca przeciwodleżynowego, organizacji przestrzeni wokół pacjenta oraz przekażę wiedzę na temat pielęgnacji chorego czyli- kąpiel pacjenta w łóżku, jak myć włosy u pacjenta leżącego, jak prawidłowo wykonać toaletę jamy ustnej u pacjenta nieprzytomnego, jakich kosmetyków używać aby nie zaszkodzić. W mojej ofercie jest oczywiście nie tylko poradnictwo ale także wykonywanie czynności pielęgnacyjnych przy pacjencie. Współpracuje z kilkoma paniami opiekunkami ( możliwość wizyt jednorazowych lub opieka całodobowa z zamieszkaniem) które zostały przeze mnie przeszkolone i zajmują się czynnościami pielęgnacyjnymi w miejscu zamieszkania pacjenta. 

Prawie zawsze kiedy idę na pierwszą wizytę domową zastaje pacjenta leżącego w normalnym łóżku bez materaca przeciwodleżynowego a na pytanie kiedy pacjent był kąpany słyszę odpowiedź- ale jak to przecież on/ona leżą, nie ruszają się albo nie mam siły żeby cokolwiek zrobić, nie wiem jak. Niestety opieka nad pacjentem leżącym jest to niesamowicie ciężka i wyczerpująca praca nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Dlatego niezbędna jest wiedza na temat pielęgnacji pacjenta w domu oraz różnych technikach pomagania sobie w np.obrocie pacjenta z boku na bok. Zajmując się przede wszystkim leczeniem wszelakich ran za każdym razem zalecam aby przed moją kolejną wizytą umyć bądź namoczyć np.nogę na której jest rana. Dlaczego? Otóż pomijając większy komfort pacjenta przy ściąganiu takiego namoczonego opatrunku (brak bólu przy np.odklejaniu plastra) to na skórze gromadzi się wiele bakterii które po wniknięciu do rany mogą ją zakazić.

Porozmawiajmy!

Witam, jestem empatyczną i sympatyczną pielęgniarką. Realizuję wizyty domowe na terenie Warszawy i okolic. Opatrunki, pobranie krwi do badań, leczenie trudnych ran, opieka nad seniorami. Zapraszam do kontaktu. Pielęgniarka Beata

Zadzwoń

665 248 128

lub napisz: